Okosodó- fejlesztő

"A tanulás folyamatában az alapozás szerepe éppen olyan hatalmas, mint az építkezésben és a sportban. Hiszen a sikeres tanuláshoz éppen úgy szükségünk van bizonyos alapfunkciók fejlettségére, mint a sportolónak fejlett izomzatra és állóképességre."

Dinamikus szenzoros integrációs terápia

 

"Kisbaba korától kezdve csodáljuk gyermekünk alakulását, változását. Időnként azonban nem értjük mi történik vele, velünk…

 

  • Miért nem alszik eleget?
  • Miért kell kivágni a címkét a pólójából?
  • Miért nem eszi meg az alma héját?
  • Miért fél a mozgólépcsőn?
  • Miért nem simogathatja meg a szomszéd néni?
  • Miért nem veszi észre, hogy veszélyes helyzetekbe sodorja magát?
  • Miért nem sír, ha fáj valamije, ha megüti magát?
  • Miért sír, ha játékból megcsiklandozzuk, feldobáljuk, pedig ezt 
    ilyen korában a testvére nagyon szerette…?
  • Miért pörög olyan eszeveszetten a játszótéren és most már 
    otthon is?

 

 

A sok miértre persze nincsenek határozott, egyértelmű válaszok, de annyi biztosan tudható, hogy a gyerekek az érzékszervi ingereket nagyon különbözőképpen tudják kezelni. A körülöttük lévő világot így más és más módon ismerik meg. Néha szélsőségesen elzárkóznak egyes ingerfajtáktól, máskor meg nem tudnak betelni a többiek számára elviselhetetlen intenzitású ingerekkel.

 

 

Addig nincs is baj, ameddig ezekkel a furcsának tűnő szokásokkal együtt nem jelennek meg más területeken is nehézségek: türelmetlen az óvodában, kapkod játék közben, nem tudja végighallgatni a mesét, nem tud tájékozódni a térben, ügyetlen a rajzban, furcsán fogja az ollót, dührohamot kap, ha rendet kellene rakni, és elkerül minden olyan helyzetet, ahol feladatokat lehetne megoldani.

 

Ha viszont az óvó néni, a tanító néni jelzi a szülőknek, hogy nehézségeket vél felfedezni a gyerek tanulásában, beilleszkedésében, akkor a legtöbben úgy érzik: eljött az ideje annak, hogy szakemberhez forduljanak.

 

Az utóbbi években egyre gyakrabban fordul elő, hogy kisebb-nagyobb tanulási, magatartási nehézségek, zavarok esetén a vizsgáló szakemberek szenzoros integrációs terápiát javasolnak a hozzájuk fordulóknak. Az elnevezés némi riadalmat szokott kelteni a szülőkben, hiszen ismeretlensége mellett túlzottan speciálisnak, valami módon fenyegetőnek érzik, és talán ezért terjedt el a szakmai körökben is az, hogy ayres-terápiaként emlegetik. Mit érdemes tudni erről a terápiás formáról?"

 




Bővebben itt:

http://www.dszit.hu

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 9
Tegnapi: 7
Heti: 18
Havi: 68
Össz.: 46 268

Látogatottság növelés
Oldal: DSZIT (Ayres) terápia
Okosodó- fejlesztő - © 2008 - 2024 - okosodo.hupont.hu

A HuPont.hu jelszava az, hogy itt a honlapkészítés ingyen van! Honlapkészítés Ingyen

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »